Array

Kurz Objevování křesťanství je pro každého, kdo chce v neformální atmosféře, ve skupině jiných lidí, lépe poznat, prozkoumat a zjistit, co je křesťanství. Nezáleží na tom, jestli už máte z dřívějška zkušenost s kostelem, křesťany, Biblí, nebo ne, tento kurz je pro vás. Každý je vítaný - od vytrvalého a oddaného člena církve až po přesvědčeného ateistu. Respektujeme původ každého, jeho kulturu i víru. O sobě nám můžete povědět tolik, kolik uznáte za vhodné. Nikdo vás nebude do ničeho nutit.

Array

Obvykle na počátku setkání se podává jídlo, takže můžete na setkání přijít rovnou z práce. Kurz probíhá na více místech ve skupinkách skládajících se ze 6 až 9 lidí. Po krátké diskusi nad tématem z minulého týdne si účastníci poslechnou hlavní téma, které představí vedoucí kurzu, nebo bude puštěno ze záznamu z DVD.

Po 20minutové přednášce je čas na diskusi ve skupině, ptaní se a hledání odpovědí. Setkání končí zhruba po 2 hodinou. Pokud byste chtěli diskutovat déle, je to samozřejmě možné.

Array

Kurz trvá 10 týdnů včetně víkendu nebo výjezdního dne, během kterého bude příležitost pozastavit se nad jinými tématy jako: Bible, Duch svatý, modlitba či církev.

Array

Samozřejmě, že můžete.

Array

Účast na kurzu je bezplatná. Můžete být ale požádáni, abyste uhradili sešit pro účastníka (30,-Kč).

Array

Ne, všechny materiály jsou zajištěny.

Array

Věříme, že ne. Není to žádné církevní setkání. Neobsahuje modlitby, zpěv, tleskání, ani nikdo po vás nebude chtít, abyste nahlas četli texty.

Array

Během každého večera bude promítnutá krátká přednáška zaznamenaná na DVD vysvětlující, co je to křesťanská víra. Poté začne diskuse. Doufáme, že to, co uslyšíte vás zaujme a dá vám nové podněty k přemýšlení. Vedoucí skupiny se bude snažit diskusi usnadnit a pomůže vám v hledání odpovědí.

Array

Ne, když nebudete chtít. Můžete jednoduše přijít a poslouchat ostatní.

Array

Kurz Objevování křesťanství se liší tím, že se zaměřuje na Markovo evangelium a klade zvláštní důraz na to, kým je Ježíš, jaké byly jeho cíle a co znamená následovat Ho.